عکاسی مدلینگ چیست؟ | عوامل موثر بر کیفیت عکاسی مدلینگ

چگونه از مدل عکاسی کنیم؟

 

مراقبت کردن از مدلتان، و ارائه محیط و موقعیتی که در آن بتواند در حین کار در مقابل دوربین راحت و آرام باشد، بسیار مهم است. اگر آن‌ها خوشحال باشند و از تجربه مدلینگ لذت ببرند، شما نیز عکس‌های بهتری خواهید گرفت. در ادامه نکات مفیدی را برای راحتی مدل و ژست‌دهی بهتر به او در عکاسی مدلینگ به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.


بسیاری از عکاسان می خواهند یک شخص در عکس‌هایشان باشد. آنها ممکن است از دوستان یا خانواده خود بخواهند تا برای آنها ژست بگیرند یا ممکن است از خدمات یک مدل استفاده کنند. اگر شما خودتان هیچ وقت در مقابل دوربین نبوده‌اید، درک چالش‌های خاص کار یک مدل می‌تواند برایتان دشوار باشد.

 

توصیه من این است برای تسلط بیشتر در عکاسی مدلینگ و پرتره خودتان کمی در مقابل دوربین وقت بگذارید. یا برای عکاس دیگری ژست بگیرید یا نوعی کار سلف پرتره انجام دهید. این کار برای این نیست که یاد بگیرید چطور یک مدل را برای سبک‌های خاص عکاسی ژست‌دهی کنید (اگرچه این کاملا ضروری است)، بلکه برای این است که درک کنید مدل «بودن» چگونه است.

 

 

آموزش عکاسی مدلینگ

 

 

دانستن نکات زیر به شما برای به دست آوردن بهترین نتایج از یک جلسه عکاسی از مدل می‌تواند کمک کننده باشد:

 

1. برقراری ارتباط در عکاسی مدلینگ و پرتره 

 

اکثر افراد در مقابل دوربین واقعا احساس اضطراب و ناراحتی می‌کنند. حتی یک مدل باتجربه نیز نمی‌تواند ذهن شما را بخواند و بفهمد که اهداف و نیات شما چه هستند. بنابراین قبل از این که شروع کنید، در کنار آن شخص بنشینید و در مورد برنامه‌هایی که برای آن جلسه عکاسی مدلینگ دارید با او صحبت کنید.

ایده خود را توضیح دهید، اهداف خود را به اشتراک بگذارید، طرح ریزی کنید که می‌خواهید ژست‌ها چطور باشند، و به دنبال چه حالت‌هایی هستید. یک اشتباه بزرگ که بسیاری از عکاسان مرتکب می‌شوند این است که با مدل خود مانند یک مجسمه زنده رفتار می‌کنند، فقط او را ژست‌دهی و هدایت می‌کنند و در عکاسی مدلینگ و پرتره همواره فراموش می کنند که مدل در واقع یک انسان است.

 

با حرف زدن در مورد همه چیز در ابتدا، به آن شخص کمی ساختار، زمینه، و درک وضعیت می‌دهید، که به او کمک می‌کند تا کمتر عصبی و مضطرب باشد. همچنین فرصتی به او می‌دهد تا با این فرآیند درگیر شود، حتی ممکن است مُدل ایده‌هایی از خودش داشته باشد که می‌تواند آنچه که شما از ابتدا برنامه ریزی کرده بودید را بهبود بخشد.

ایجاد یک وضعیت مشارکتی و دوجانبه در عکاسی مدلینگ، اعتماد و تعامل ایجاد می‌کند، موانع را کاهش می‌دهد، به آرامش مدل کمک کرده و در نهایت نتیجه بهتری به شما می‌دهد. حصول اطمینان و بازخورد مداوم در طول جلسه عکاسی نیز برای حفظ انگیزه آنها مهم است.

 

 

2. راحت بودن در عکاسی مدینگ و پرتره 

 

در بسیاری از جلسات عکاسی از مدل، اغلب مدل طوری لباس می‌پوشد که برای محیط بیرون مناسب نیست. هنگامی که شما در باد سرد بی‌حرکت ایستاده باشید و لباس شنا به تن داشته باشید، واقعا سخت است که یک حس تابستانی آرام را به نمایش بگذارید.

از محیط اطراف و دمای هوایی که آن شخص در آن مدل شده است آگاهی داشته باشید و مطمئن شوید که آنها تا حد ممکن در آن وضعیت راحت باشند. اگر مجبورید عکاسی را با لباس‌های خنک یا سبک انجام دهید، به جای بیرون این کار را در یک اتاق گرم انجام دهید. وقتی سردتان است و می‌لرزید، واقعا سخت است که بتوانید آرام به نظر برسید.

 

در مورد قدرت و تحمل مدل خود در ارتباط با ژست‌دهی‌هایی که انجام می‌دهید با آنها صحبت کنید. سپس استراحت‌های کوتاه و منظم را برنامه ریزی کرده و به این برنامه عمل کنید. ژست‌گیری می‌تواند از لحاظ فیزیکی سخت باشد، چون بسیاری از ژست‌ها غیر طبیعی هستند و نمی‌توان آنها را برای مدت طولانی نگه داشت. حواستان باشد که برای مدت بسیار طولانی عکاسی نکنید و اجازه دهید مدل کمی استراحت کند

عکاسی مدلینگ خیلی وقتها برای سوژه کسل کننده می‌شود.

 

 

3. اهمیت محیط اطراف در عکاسی مدلینگ و پرتره

 

علاوه بر راحتی مدل، محیطی که در آن عکاسی می‌کنید را نیز در نظر بگیرید. آیا در فضای داخلی و خصوصی است؟ آیا در فضای باز قرار دارد و برای عموم باز است؟ آیا قرار است در پشت یک ماشین لباس عوض کنند یا امکاناتی در آن نزدیکی وجود دارد؟

چه کاری می‌توانید انجام دهید تا مدل در آن محیط احساس راحتی داشته باشد؟ آیا دوست دارد یک موزیک پخش شود تا به او کمک کند به حس و حال درست برسد؟ آیا یک فضای خصوصی برای آنها وجود دارد که در آنجا استراحت کنند؟ پتو و نوشیدنی گرم و جایی برای نشستن دور از دوربین وجود دارد؟

 

آیا آنها در مقابل چراغ های گرم استودیو ایستاده‌اند و دائما در معرض نور فلاش قرار دارند، در حالی که کفش‌های فوق العاده پاشنه بلند پوشیده اند؟ آیا می‌توانند یک دوست را برای پشتیبانی و تشویق با خود به همراه بیاورند؟ آیا زمانی که در مقابل دوربین کار می‌کنند، می‌توانند احساس راحتی و مشارکت و ایمنی کنند؟

در عکاسی مدلینگ و پرتره شما باید یک دوست و همراه برای سوژه باشید

 

 

عکاسی مدلینگ در ایران

 

 

4. در عکاسی مدلینگ ژست‌ها را توضیح دهید

 

در عکس‌ها معمولا طرز ایستادن طبیعی افراد چندان ایده آل نیست. غبغب‌ها بزرگتر می شوند، آرنج ها و زانوها خوب نیستند، دست‌ها روی کمر قرار می‌گیرند یا بازوها روی قفسه سینه در هم قفل می‌شوند و غیره.

مدل‌ها احساس راحتی و طبیعی بودن دارند، اما خیلی خوب به نظر نمی‌رسند.

کاری که باید برای ژست گرفتن با بدن خود بکنید تا خوب به نظر برسد، ممکن است اصلا راحت نباشد و مجبور باشید برای گرفتن چند عکس به مدت طولانی آن ژست را نگه دارید. «یقه اسکی» کلاسیک که در آن شما سر را به جلو می کشید تا خط فک جدا شود، واقعا عجیب به نظر می رسد.

 

بنابراین وقت بگذارید و هر ژست را به آن شخص توضیح داده و نشان دهید. به آنها فرصتی بدهید تا آزمایش کنند و بفهمند چطور باید آن کار را انجام دهند. معمولا لازم است که آنها یکباره چند کار را با هم انجام دهند، به شیوه خاصی بایستند، شانه‌ها را کج کنند، بازوها را در وضعیت خاصی قرار دهند، سر را در زاویه درستی قرار دهند، با موهایشان کاری کنند، و غیره.

 

هر ژست را به آنها نشان داده و توضیح دهید که چرا اهمیت دارد. اگر «قبل» و «بعد» آن را نشان دهید، آنها معمولا درک می‌کنند و تمایل بیشتری به تلاش کردن پیدا می کنند، چون می توانند تفاوت را ببینند.

کلا کسی میتواند در شاخه عکاسی مدلینگ و پرتره فعالیت کند که بسیار با حوصله باشد.

 

با ژست های آسان شروع کنید تا به آنها اجازه دهید آرام شوند و بر اصول اولیه تسلط پیدا کنند، قبل از اینکه به سراغ ژست‌های پیچیده تر بروید. مگر این که یک مدل واقعا باتجربه داشته باشید که با شما هماهنگ باشد، در این صورت نیازی به این کار نیست.

 

 

5. اهمیت دست ها در عکاسی مدلینگ

 

به طور کلی وقتی از افراد خواسته می‌شود تا کار جدید و دشواری را انجام دهند، آنها آنقدر بر چیزهای سخت تمرکز می‌کنند که چیزهای ضروری را فراموش می‌کنند. یکی از این چیزها دست‌هایشان است، که اغلب در عکس‌ها غیر جذاب از کار در می‌آیند.

دست‌های بد می تواند یک عکس خوب را به کلی خراب کند. بنابراین به طرز قرارگیری دست‌های مدل توجه کنید، چون مدل ممکن است نداند که باید با آنها چه کار کند. پس ژست‌دهی به دست های مدل را فراموش نکنید.

 

6. کاری کنید خوب به نظر برسند

 

بسیاری از سبک‌های عکاسی مُد و فشن از ژست‌های واقعا مصنوعی استفاده می‌کنند که در آن مدل اصلا احساس راحتی نمی‌کند. آنها معمولا برای بیننده نیز جذاب نیستند، اما به نظر می رسد که سبک امروزی هستند. چنین ژست‌هایی ممکن است نتیجه مورد نظر شما باشد، امیدوارم که عکس‌های شگفت انگیزی به دست آورید.

 

با این حال، یکی از کارهای خوبی که می‌توانید هنگام کار با یک مدل انجام دهید این است که کاری کنید در مقابل دوربین خوب به نظر برسد، طوری که هیچ وقت قبل از آن نبوده باشد. بخش زیادی از آن به این دلیل است که افراد معمولا نمی‌دانند چطور در مقابل دوربین خوب ژست بگیرند. ایجاد تصاویری که باعث شود آنها خوب به نظر برسند به این معنی است که آنها در مورد آنچه اتفاق می‌افتد احساس خوبی پیدا می‌کنند.

 

دادن چند نسخه عکس به مدل که پس از آن بتواند با افتخار آنها را به افراد دیگر نشان دهد، یک پاداش اضافه است. اگر آنها با احساس ارزشمند و مثبتی در مورد این تجربه آن جلسه را ترک کنند، بیشتر احتمال دارد دفعه بعد که از آنها می‌خواهید دوباره برای شما مدل شوند، جواب مثبت بدهند.

 

برای سفارش عکاسی مدلینگ و پرتره دکمه زیر را بزنید

 

       ثبت سفارش عکاسی مدلینگ       

تخفیف اولین سفارش

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید